Lelte Weekly buatsaih Miss Zofa International 2018 chu zawhfel a ni ta a, Zobawk, Lunglei District nula R. Lalhmangaihpuii chu Miss Zofa International atan thlan a ni. 

FIRST MISS ZOFA CONTEST 2018 CONCLUDEDFIRST MISS ZOFA CONTEST 2018 CONCLUDED

Miss Zofa thlanna hi kar kalta Zirtawpni khan MZU Auditorium-ah Grand Finale neih a ni a, R. Lalhmangaihpuii chhing zo an awm lo. Miss Zofa International hian lawmman pawisa fai Rs. 3,00,000 leh EON car thar a dawng a ni. 1st Runner Up chu Zomuankimi, Aizawl District niin, 2nd Runner Up chu Manipur aṭanga lo kal Rocy Niangbiakmawi a ni thung. 1st Runner Up leh 2nd Runner Up-te hian Rs. 1,05,000 leh Rs 1,00,000 an dawng a, 3rd leh 4th Runner Up-ten Rs 50,000 leh Rs 30,000 an dawng bawk. Top 5 bakah hian a tel zawng zawng hnenah  Rs 10,000 ṭheuh hlan an ni bawk. 

FIRST MISS ZOFA CONTEST 2018 CONCLUDED


Grand finale-ah hian top 10 thlan chhuah an ni a, an ni hian ziakin zawhna inang an chhang a ni. Heta ṭang hian top 5 thlan chhuah leh niin, Judge-ten zawhna an zawt leh a ni. 

Zawhna hrang hrang zawh an nih hnuah Zobawk nula R.Lalhmangaihpuii chu chungnung berin Miss Zofa International hmasa ber atan thlan a ni ta a ni.

Sub-title hrang hrang sem nghal a ni bawk a, Best Costume atan B Lalthuthlungthari Sangau, Lawngtlai chu thlan a ni. Best Gown chu J. Vanlalhlani, Lunglei niin, Miss Perfect atan Panieli Darlong, Tripura chu thlan a ni. Haflong nula Roselyn Nivarmawi  hennah Miss Conginiality hlan a ni a, Miss Photogenic chu Madeleine NC Lalrinawmi, Siaha a ni. 

FIRST MISS ZOFA CONTEST 2018 CONCLUDEDFIRST MISS ZOFA CONTEST 2018 CONCLUDED

Miss Personality atan R.Lalhmangaihpuii, Zobawk thlan a ni a, Miss Multimedia chu Rocy Niangbiakmawi, Manipur a ni. 

FIRST MISS ZOFA CONTEST 2018 CONCLUDEDMiss Talented sub-title chu Rebecca Neihsial Vaiphei, Shillong hnenah hlan a ni bawk. Sub-title hian lawmman Rs 20,000 theuh a keng tel a ni. 

Miss Zofa International - R.Lalhmangaihpuii, Zobawk, Lunglei

1st Runner Up-  Zomuankimi Sailo, Aizawk District

2nd Runner Up - Rocy Niangbiakmawi, Manipur

3rd Runner up - Roseleen Lalnundawngin, Shillong

4th Runner Up- Julie S.Rothangpuii, Rulkual, Lawngtlai 

-VANGLAINI

Post a Comment

Powered by Blogger.