LELTE AWARD vawi 28-na (28th Mizoram Music Awards) - TIMES OF MIZORAM

16 Apr 2019

LELTE AWARD vawi 28-na (28th Mizoram Music Awards)

Lelte Mizo Award 2019Lelte Award Vawi 28-na April ni 27 Zan-ah Lelte Award vawi 28-na ( 28th Mizoram Music Awards) chu April ni 27, 2018 (Inrinni) zan dar 8 hian Vanapa Hall-ah sem a lo ni leh dawn ta.

Music Award chi hrang 18 bakah Special Award mi10 hnenah kumin Award-ah hian hlan tel an ni ang.Kum10 chhung zet lo sem tawh Chibil Award erawh tun tum hian sema ni dawn lo.

Pu C.Lalthanzauva, Chairman, Lelte Award Nominations & Organising Committee kaihhruaina hnuaiah Award Committee member 17 awmna chuan heng a hnuaia categories hrang hrang atang hian Top 3 zel Award dawng thei mai tura an chhawp chhuak hmasa a, Award dawng tur tak hi chu April ni 27, 2019 zanah hriat ani dawn chauh a ni.

Heng te hi Top 3 a lang te chu an ni e.

1. Singer of the Year (Male)
• Israel Lalbiakrema
•ThangromawiaThomte
• Kim Kima

2. Singer of the Year (Female)
• Lalenkawli Pautu
• Zorinzuali Khiangte
• Rachael Lalnunkimi

3. Gospel Singer of the Year (Male)
• Andrew Laltlankima
•C.Vanlalmalsawma (Sawmtea)
• TBC Zaithanpuia

4. Gospel Singer of the Year(Female)
• Lalduhsaki
• Stacy VL Muanpuii
• Hlim Hlimi

5. New Artiste of the Year (Lengzem/Lenglawng)
• C.Lalzahngoa
• Ticos Dara
• Teddy Sailo

6. New Artiste of the Year (Gospel)
• Melody Lalzirliani
• H.Lalremruati (Maruati)
• Andrew K.Lalchhandama

7. Song of the Year
• Hlimhlim-i - Thian rinawm
• Synod Choir - Min hruai thin
• Kim Kima – I zun ngaih lenglen

8. Choir of the Year
• M Choir
• TBZ Choir
• Synod Choir

9. Best Group/Duo of the Year (Audio/Visual)
• One in Christ
• Vohbik
• Chaltlang Branch YMA

10. Traditional Singer of the Year
• Lalbiakhluni Colney
• Marina V Varte
• H.Vanlalhlana

11. Music Video of the Year (Lengzem/Lenglawng)
• Rachel Lalnunkimi – Mâi a lum e
• Thinlung hliam - Matilda
• Feli Fanai – Tuman an tluk lo

12. Music Video of the Year (Gospel)
• Melody Lalzirmawii – Ka rinchhan
• Andrew Laltlankima – Lo hnai ang che
• Vanlalsailova – Thinlung a thlîr zawk thin e

13. Song Writer of the Year
• John Mawitea & Mapuii te Nupa
• PL Engmawia
• Kima Chhangte

14. Band of the Year
• Jeff and Empy
• Reverse Tragedy
• Avora Records

15. Musician of the Year
• Lal K Sailo
• Thangbawiha
• Kima Chhangte

16. Entertainer of the Year
• Adama & Hruaia
• Mizo Dance Camp
• C. Zosangzuala (Pu Thangthuama)

17. Lifetime Achievement Award
David Rualthankhuma

18. Young Achiever of the Year
• Jeremy Lalrinnunga (weightlifter)

19. Article/Reporter/Writer of the Year
• C.T Lalrinawma

Note:
Pavalai Zaipawl Video of the Year Top 3 pawh puan thuai ani ang.

Source: Zet Dee A Chhangte

No comments:

Post a Comment